Najnowsze informacje

Wyjazd z Inwalidzkiej do Armii Krajowej zamknięty dla ruchu pojazdów

Informujemy, że w dniu dzisiejszym (16.01.2014 r.) konsorcjum firm NDI i Balzola (działająca na zlecenie spółki Tramwaje Śląskie) rozpoczęło prace związane z wymianą torowiska tramwajowego położonego w ciągu ul. Inwalidzkiej w rejonie skrzyżowania z ul. Armii Krajowej.

Aktualności działów

Znak mało znany

Bardzo częstym problemem zgłaszanym przez mieszkańców Chorzowa, zarówno do Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów, jak i do Policji, jest zagrożenie bezpieczeństwa powodowane przez kierowców poruszających się po ulicach miasta z nadmierną prędkością.

Kilka dobrych wiadomości...

W ostatnich dniach września udało się zakończyć kilka zadań inwestycyjnych, których realizacja utrudniała życie kierowcom poruszającym się ulicami naszego miasta.I tak:

Awaryjne naprawy

Naprawy nawierzchni w ramach bieżącego utrzymania prowadzone przez Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Chorzowie w dniach 10 grudnia 2012r. – 14 grudnia 2012r.

Naprawy docelowe chodników – miejscowe oraz odcinkowe:

Chorzów parkuje inaczej!

Od 3 lutego w Chorzowie za parkowanie można zapłacić z Pango. To nowoczesny i wygodny mobilny system płatności, który gwarantuje oszczędność czasu i pieniędzy. Tylko teraz nowi użytkownicy Pango w Chorzowie otrzymają 8 godzin darmowego parkowania.

Światła Estakady

~~Niezależnie od wieloletniego już oświetlenia przebiegu trasy DK79 na masztach, estakada posiada ciekawa iluminację umieszczoną na koronie ekranów dźwiękochłonnych.

Wiela uszporowali my na zimie

W ramach swoich statutowych obowiązków Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Chorzowie prowadzi zimowe utrzymanie (odśnieżanie) ca 1.080.000 m2 jezdni ulic, płatnych miejsc postojowych oraz chodników sąs